De energielabelcampagne : deel 2

Communicatiedoelstelling

De energielabelcampagne 'deel 2' wil consumenten nog steeds beter vertrouwd maken met het energielabel voor elektro-apparaten en met de potentiële winst die een zuinig toestel oplevert voor de portefeuille én voor het milieu. Het verbruik bepaalt voor 80 % de totale kost van het toestel, de aankoopprijs is amper goed voor 20 %. En hoe zuiniger het apparaat, hoe beter voor het milieu. De campagne herhaalt tegelijkertijd ook nog eens dat een afgedankt apparaat naar het containerpark, de winkel of – als het nog werkt – de kringwinkel moet.

Aanpak

De campagne richt zich naar iedereen tussen de 25 en 65 jaar, want bij de kernboodschap heeft werkelijk iedereen belang. Activeren staat voorop: we schuiven in elk campagne-onderdeel nadrukkelijk de website mét calculator naar voor. Zo kunnen mensen meteen berekenen wat de aanschaf van een energievriendelijk apparaat hen bespaart. De campagne loopt van half juli tot half oktober, in een multi-mediamix.

Look & Feel

Het energielabel bevat ernstige informatie. Toch betekent dat niet dat de campagne saai moet zijn. Integendeel zelfs. De ludieke tv-spots, banners en advertentie gaan niet onopgemerkt voorbij.

Communicatiemiddelen

  • TV
  • Bannering
  • Minisite
  • Print