Eigenaars van een naaimachine hebben aan enkele simpele tips genoeg om hun apparaat in prima staat te houden.
Voorkomen is beter dan genezen: haal altijd eerst de stroom van de machine.
Neem tijdens het ontmantelen enkele foto's, zodat je de machine achteraf ook weer feilloos in mekaar krijgt. Aarzel ook niet om de handleiding van je machine erbij te nemen.
1° Maak de machine regelmatig schoon
Om pluisjes en andere vuiltjes die het mechanisme kunnen verstoren te verwijderen, volstaat een kleine schoonmaakbeurt om de zoveel tijd.
1. Haal het garen van de garenklos.
2. Verwijder het spoelhuis uit de machine.
3. Haal er het volledige spoelmechanisme uit: spoelhuis, spoel en grijperbaan.
4. Veeg met een penseel de pluisjes weg die zich ophopen in het spoelmechanisme en het transport.

2° Smeer je machine
- Maak je machine grondig schoon.
- Breng enkele druppels olie aan rond het spoelmechanisme en de metalen spoelhaak, alsook op de naaldstang.
Voor je begint te oliën, verwijder de steekplaat, de spoel, het spoelhuis en het kapje waar de naaldstang achter zit (dat kapje kun je met een zichtbare schroef losschroeven maar er zijn ook machines die je elders moet ontmantelen)
Verwijder eerst de draadresten, pluisjes en stofjes met een penseeltje.
(Gebruik speciale machineolie die onder meer in naaiwinkels verkocht wordt)
- Start je machine en naai enkele steken in een oud stuk stof om de overtollige olie te verwijderen.
Als de machine na één minuut nog vlekken maakt, heb je waarschijnlijk te veel olie gebruikt. Veeg de olie af en wacht een uur of twee. Probeer nog eens op een oude lap stof.

Ziezo, nu weet je alles om je machine goed te onderhouden.
Functioneert je oude machine nog maar wil je ze toch vervangen door een krachtiger model? Maak iemand anders blij en breng ze binnen in een kringwinkel!
Is alle hoop verloren? Vergeet niet dat de verkoper je oude naaimachine verplicht terug moet nemen wanneer je een nieuwe koopt. En anders, breng je machine binnen in een inzamelpunt bij jou in de buurt. Ze wordt dan gerecyleerd tot nieuwe grondstoffen!